Podziękowania Dziekan Niemieckiej Izby Adwokackiej adw. Edith Kindermann dla Dziekana adw. Mikołaja Pietrzaka

Dziekan Niemieckiej Izby Adwokackiej (DAV) adw. Edith Kindermann skierowała do Dziekana Pietrzaka oraz Członków ORA podziękowania  za zaangażowanie adwokatów Izby Warszawskiej we współpracę pomiędzy izbami paryską, warszawską i niemiecką w ramach tzw.  Trójkąta Weimarskiego.

Podziękowanie dotyczy w szczególności zaangażowania naszej Izby we wspólne międzynarodowe inicjatywy dotyczące ochrony praworządności w 2020 roku pomimo panującej pandemii COVID.

„Bardzo cieszymy się, że współpracujemy z Niemiecką Izbą Adwokacką DAV. Działania w ramach Trójkąta Weimarskiego pokazują, że możemy zawsze liczyć na wsparcie partnerów i pomoc w kluczowych dla Naszego samorządu projektach. Pandemia COVID wstrzymała niektóre inicjatywy ale liczymy, że niebawem, po jej ustąpieniu, będziemy mogli ponownie do nich wrócić organizując np. wspólną konferencję w Warszawie czy też wymiany i staże dla aplikantów i adwokatów Naszej Izby, które umożliwiają wymianę doświadczeń i naukę międzynarodową.” – podsumował, proszony o komentarz Wojciech Bagiński, Przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Zagranicą.