Polsko-Angielski Dzień Prawniczy -15 maja 2017

Bar Council of England and Wales, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie oraz Fundacja Adwokatury Polskiej serdecznie zapraszają na Polsko-Angielski Dzień Prawniczy. Wydarzenie poświęcone jest zagadnieniom wzajemnej współpracy w sprawach karnych i rodzinnych. Polscy i angielscy adwokaci spotkają się, aby podzielić się swoimi praktycznymi doświadczenia w prowadzeniu spraw z elementami transgranicznymi pomiędzy obiema jurysdykcjami.

W trakcie części dotyczącej spraw karnych poruszone zostaną problemy dochodzenia roszczeń na drodze karnej i cywilnej oraz stosowania Europejskiego Nakazu Aresztowania. W trakcie części dotyczącej spraw rodzinnych poruszone zostaną problemy związane z podziałem majątku małżeńskiego w związku z rozwodem, a także sytuacji dziecka – opieka i alimentacja.

Z roku na rok ilość spraw z elementami transgranicznymi rośnie. Chociaż współpraca sądowa w sprawach rodzinnych i karnych oparta jest w dużej mierze na instrumentach europejskich, wciąż między jurysdykcjami występują istotne różnice, zwłaszcza natury praktycznej. Wiele zmian może przynieść również Brexit i planowane wystąpienie przez Zjednoczone Królestwo z unijnych systemów współpracy sądowej. W trakcie konferencji paneliści będą dyskutować o aktualnych ramach wzajemnej współpracy, a także możliwych regułach współpracy po wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa z UE.

Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, a także nawiązania kontaktów pomiędzy polskimi i angielskimi prawnikami. Oba samorządy adwokackie zamierzają kontynuować organizację polsko-angielskich dni prawniczych w przyszłości, poświęcając je za każdym razem istotnym zagadnieniom wzajemnej współpracy prawniczej.

Konferencja będzie odbywać się w języku angielskim (bez tłumacza na język polski).

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia sa przyjmowane drogą elektroniczną i nalezy je kierować do dnia 12 maja br. na adres: edyta.szargan@ora-warszawa.com.pl

Program (wersja polska)

Program (english version)